10.4 C
21. септембар 2024.

Drina i Sloboda podijelili bodove u Zvorniku, meč završen uz Žandarmeriju

ZVORNIK – Večeras je na Gradskom stadionu Zvornik odigran meč drugog kola mtel Prve lige Republike Srpske. Zvornička Drina dočekala je ekipu Slobode iz Novog Grada. Meč je počeo minutom ćutnje i odavanjem počasti preminulom veteranu Drine, Obrenu Ekmedžiću.

Od početka su obje ekipe krenule sa jakom i ofanzivnom igrom. Uz par poluprilika igralo se do 14. minuta kada su igrači Slobode uspjeli zatresti mrežu Drine za 1:0. Strijelac je bio Veljić.

Poluvrijeme se nastavilo u istom ritmu, samo uz nervozu u obje ekipe. U 18. minutu sudija Butulija bio je prisiljen podijeliti kartone posle prekida, grube igre i nesportskih poteza. Ovaj momenat možda je i najavio ono što će doći u narednom dijelu meča.

U 20. minutu Milinković ne uspjeva precizno šutirati glavom ubačenu loptu, te odlazi uz samu stativu Slobodinog gola.

U 39. minutu Ilić prodire po lijevoj strani i ‘blenda’ odbranu Slobode što završava kornerom koji ubacuje sam Ilić. Najviši u šesnaestercu Slobode bio je Janjić koji glavom smješta loptu u mrežu i poravnava na 1:1. Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor. Do kraja poluvremena igralo se agresivno i grubo, uz manje fudbala, a više oštrih startova, naročito igrača Slobode. Grubu igru i oštre startove, glavni sudija meča, Danko Butulija nije se pretjerano potrudio da spriječi, što je u drugom poluvremenu eskaliralo. Stekao se utisak da Butulija na svaki start Drininih igrača prekida igru dok kod očigledne nesportske u grube igre Slobode „okreće glavu“.

U nastavku meča u drugom poluvremenu Drina kreće sa napadima u pokušaju da dođe do sva tri boda. Sloboda je jedinu priliku imala 52. minutu kada Marković sjajno brani i spašava Drinu.

U drugom dijelu poluvremena Drina je uspjela da slomi otpor Slobode i nizala je prilike. Sloboda je pokušavala čvrstom i grubom igrom da prekida igru, što joj je i uspjevalo. U više navrata igra je morala biti prekinuta jer je neko od igrača povrijeđen ili je došlo do koškanja igrača zbog stratova. Prilike su ređali Bogdanović, Ilić, Stjepanović…

U 85. minutu uzbuđenja pred golom Slobode, Bogdanović šutira makazicama posle čega ubacuje loptu u mrežu, ali Butulija opet igra glavnu ulogu, te poništava gol Drine zbog faula koji je samo on vidio.

U nadoknadi je poništen još jedan gol Drine zbog faula nad golmanom.

Meč je na svu sreću završen bez fizičkih napada, mnogi članovi uprave i igrači Drine veoma su burno reagovali na nefer suđenje, te je u jednom trenutku na stadion morala doći i Žandarmerija, ali na svu sreću nije bilo potrebe da reaguju. Dok je publika došla da gleda fudbal, a Zvorničani da vide svoje plave i ovogodišnji tim dobili su veoma neugodno iznenađenje – ispostavilo se da su došli na ragbi, tako da je besmisleno komentarisati igru koje nije moglo ni biti u atmosferi linča. Vidjeli smo jednu veoma ružnu sliku, sliku kako je propao fudbal u Republici Srpskoj. Da li ima još nade i da li se već sad na početku prvenstva zna ko će u Premijer ligu upitali bi FS i odgovorne ljude fudbala u Republici Srpskoj i Bosni i Hercegovini?